7 نکته ای که باید پیش و پس از نصب کمپرسور رعایت کنید

کمپرسور اسکرو کوپل مستقیم

7 نکته ای که باید پیش و پس از نصب کمپرسور رعایت کنید تا هزینه های تعمیر و نگهداری کمپرسور خود را کاهش دهید. رعایت هر کدام از این نکات پیش و پس از  نصب کمپرسور مانع از بروز برخی مشکلات  احتمالی و در نتیجه کاهش هزینه ها خواهد شد. در ادامه به مهم ترین فاکتور ها که رعایت آن ها الزامی است اشاره شده.

  1. به هنگام نصب کمپرسور این نکته را به یاد داشته باشد که کمپرسور باید از نور آفتاب یا هر وسیله ای که درجه حرارت محیط را افزایش ‌می‌دهد، دور نگه داشته شود.
  2. نصب هواکش ها و تهویه ها در اطراف کمپرسور به شدت توصیه می گردد. چرا که هوای ورودی به داخل کمپرسور باید پاکیزه و عاری از ذرات غبار و پلیسه و مواد شیمیایی آلاینده باشد‌‌.
  3. به هنگام نصب حتما به این نکته توجه کنید که محل نصب صاف و کاملا تراز باشد.
  4. در نظر داشته باشید که در اطراف کمپرسور بایستی فضای آزاد وجود داشته باشد. یعنی حداقل از هر طرف یک متر فضا آزاد در اطراف مکان نصب تعبیه شود.
  5. هر روز آبی را که داخل مخزن جمع ‌می‌شود را تخلیه نمایید‌‌.
  6. از نکات مهمی که نباید آن را فراموش کنید، بررسی سطح روغن کمپرسور است. میزان روغن را طی یک بازه زمانی منظم چک کنید.
  7. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر کمپرسور بیش از یک ماه بلا استفاده بماند. لازم است که نیم لیتر روغن از محل شیر تخلیه به درون هواساز کمپرسورافزوده شود. برای‌‌‌ این کار ابتدا فیلتر هوا را خارج نمایید و از شکاف زیر فیلتر هوا نیم لیتر روغن به داخل آن بریزید‌‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست