کمپرسور گاز صنعتی

کمپرسور گاز اسکرو

شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان با تکیه بر دانش فنی موسسین و پرسنل خود با هدف طراحی و ساخت انواع کمپرسورها و چیلرهای مبتنی بر تبرید تراکمی تاسیس شده است؛ و با ساخت تجهیزاتی که برای اولین بار در ایران تولید می‌شوند، توانست در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد؛ همچنین تاکنون توانسته به برندهای شناخته شده داخلی و کشورهای همسایه خدمات ارائه دهد.
در این مطلب به معرفی کمپرسور گاز صنعتی، که توسط شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان طراحی و تولید شده است پرداخته‌ایم.

شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان با تکیه بر دانش فنی موسسین و پرسنل خود با هدف طراحی و ساخت انواع کمپرسورها و چیلرهای مبتنی بر تبرید تراکمی تاسیس شده است؛ و با ساخت تجهیزاتی که برای اولین بار در ایران تولید می‌شوند، توانست در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد؛ همچنین تاکنون توانسته به برندهای شناخته شده داخلی و کشورهای همسایه خدمات ارائه دهد.
در این مطلب به معرفی کمپرسور گاز صنعتی، که توسط شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان طراحی و تولید شده است پرداخته‌ایم.

کمپرسور گاز اسکرو

کمپرسور گاز صنعتی

کمپرسور گاز (Gas Compressor) دستگاهی است که با صرف انرژی مکانیکی، سیال را با سرعت به درون خود مکیده و از طریق کاهش حجم، باعث افزایش فشار گاز می‌شود.

معمولا گاز پر فشار خروجی از کمپرسورها را از یک سیستم خنک‌کننده عبور می‌دهند تا دمای گاز دوباره به حد معمولی بازگردد.

گازها قابلیت فشرده‌سازی دارند در حالی‌که مایعات نسبتا غیرقابل تراکم هستند و از یک پمپ انرژی مورد نیاز را دریافت می‌کنند. لازم به ذکر است پمپ‌ها در سیالات تراکم‌ناپذیر باعث جریان یافتن سیال در خطوط لوله می‌شوند.

کمپرسورها از این لحاظ که فشار سیال را افزایش داده و باعث حرکت سیال داخل لوله می‌شوند مشابه پمپ‌ها هستند.

کمپرسور گاز  برای کار کردن با خطرناک‌ترین و خورنده‌ترین گازها مناسب بوده و در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و صنایع انرژی، یک عنصر حیاتی است. از دیگر ویژگی‌های این کمپرسور می‌توان به این نکته نیز اشاره داشت که باوجود قبول دریافت نوسان در ورودی، در خروجی فشار ثابتی ارائه می‌دهد.

گازهای مختلفی در كمپرسورها مورد پردازش قرار می‌‌گيرند. از جمله گاز آرگون، دی اكسيدكربن، مونوكسيد كربن، اتان، اتيلن، هليوم، هيدروژن، گاز حاصل از دفن زباله، گاز طبيعی متان، نئون، نيتروژن، اكسيد نيتروس، گاز تخمير، بازيافت، بخار و غيره.

علاوه‌بر فشرده‌سازی گازها، آماده‌سازی شرایط برای واکنش‌های شیمیایی، تولید گازهای بی‌اثر برای سیستم‌های ایمنی و کنترل، حفظ سطوح فشار دلخواه از طریق اضافه کردن و خارج کردن گاز یا بخار از یک سیستم از عمده وظایف کمپرسورهای گازی است.

 

نحوه کار کمپرسور گاز

نحوه كار كمپرسور گاز شامل سه مرحله است:

 1. در ابتدا استوانه از طريق شير كنترل ورودی پر می‌شود. سپس مايع هيدروليك، كه به‌صورت پيوسته در پيستون هيدروليك عمل مي‌كند، شروع به فشرده‌سازی گاز اين استوانه می‌كند.
 2. جاری شدن هوای فشرده در دومين استوانه كه از استوانه اول كوچك‌تر است.
 3. موقعيت شير تغيير کرده و سیال، هيدروليك را با فشار به طرف مخالف پيستون هيدروليك جاری می‌‌کند. این تغییر باعث حرکت پیستون و فشرده‌سازی گاز می‌شود. سرانجام گاز از استوانه خارج شده و به مجرای گاز وارد می‌شود.

وظایف کمپرسور گاز صنعتی

 • فشرده‌سازی و پخش كردن گاز
 • آماده‌سازی شرايط برای واكنش‌های شيميايی
 • توليد گازهای بی‌اثر برای سيستم‌های ايمنی و كنترل
 • حفظ سطوح فشار دلخواه از طريق اضافه كردن يا خارج كردن گاز يا بخار از يك سيستم
کمپرسور گاز

قطعه‌های مصرفی در ساخت کمپرسور‌ گاز صنعتی

 • رادیاتور کمپرسور‌ هوا فشرده
 • مبدل حرارتی کمپرسور هوای فشرده
 • سوپاپ کمپرسور هوای فشرده
 • افتر کولر کمپرسور صنعتی
 • سنسور کمپرسور‌ باد صنعتی
 • اینتر کولر کمپرسور صنعتی
 • فیلتر کمپرسور
کمپرسور اسکرو گاز

تفاوت کمپرسور صنعتی و کمپرسور غیرصنعتی

 • کمپرسورهای صنعتی:

  کمپرسورهایی که دارای مخزن حداقل150 لیتر به بالا هستند و توانایی تولید هوای فشرده با حجم زیادی را دارند. این کمپرسورها توانایی تولید هوای فشرده از ۸ بار تا ۲۰ بار را دارند. از این کمپرسورها بیشتر در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها استفاده می‌شود.
  کمپرسورهای صنعتی معمولاً با برق ۳ فاز کار کرده و در حین کار صدای زیادی تولید می‌کنند.

 • کمپرسور غیر صنعتی:

  دارای حجم مخزنی کمتر از ۱۵۰ لیتر است. این کمپرسور توانایی تولید حجم هوای زیاد را ندارد و معمولاً فشار هوای آن حداکثر تا 8 بار است.
  برق کمپرسورهای غیرصنعتی تک‌فاز است.

   

کاربردهای کمپرسور گاز صنعتی

کمپرسورهای گاز صنعتی برای طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 • جابه‌جایی حرارت در سیستم‌های تبرید
 • انتقال گاز در خط لوله حمل‌ونقل گاز طبیعی
 • تهویه مطبوع برای انتقال حرارت از مکانی به مکان دیگر در چرخه‌های تبرید
 • کابین هواپیمای تحت فشار
 • فشرده‌سازی هوای ورودی احتراق در توربین‌های گاز
 • در حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای برای تهیه هوای فشرده جهت استفاده از وسایل ترمزی
 • ذخیره هوا در زیردریایی‌ها و تهیه هوای فشرده برای ترمزهایی که با هوا کار می‌کنند
 • برای قدرت بخشیدن به هر نوع ابزار پنوماتیکی در صنایع مختلف مانند: صنایع تولیدی و فرایندهای ساختمانی

انتخاب و خرید کمپرسور گاز

شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان تولیدکننده و تأمین‌کننده کمپرسورهای اسکرو روغنی و بدون روغن ساخت شرکت‌های معتبر اروپایی بوده و این کمپرسورها را در انواع ذیل تأمین می‌نماید. این کمپرسورها شامل کمپرسور گاز طبیعی، کمپرسور متان، کمپرسورگازهای فرآیندی، کمپرسور کربن دی اکسید، کمپرسور گاز نیتروژن/گاز ازت، کمپرسور بیوگاز، کمپرسور گاز هیدروژن و دیگر گازها است.

بر اساس نیاز مشتریان و درخواست آنان، کارشناسان شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان قادر خواهند بود روغن خروجی همراه با گاز این کمپرسورها را با عبور از یک سیستم فیلتراسیون تا حد زیادی جذب کرده و گاز عاری از روغن (در حد مطلوب و نیاز مشتریان) را به آنان تحویل نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و انتخاب کمپرسور گاز صنعتی مورد نیاز خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

چرا زاگرس کمپرسور ایرانیان​

شرکت زاگرس کمپرسور ایرانیان با تکیه بر دانش فنی و سوابق درخشان مؤسسین و پرسنل کلیدی خود با هدف طراحی و ساخت انواع کمپرسورها و چیلرهای مبتنی بر تبرید تراکمی تأسیس شده است.

واحدهای تولیدی این شرکت با مساحت بالغ بر 10.000 متر مربع واقع در شهرک صنعتی شمس آباد (تهران) شامل واحد تولید، طراحی مهندسی، تحقیق و توسعه، کنترل کیفیت و کنترل پروژه است. واحد تحقیق و توسعه (R&D) این شرکت متشکل از پرسنل متخصص و برترین نخبگان دانشگاهی و صنعتی در مقاطع دکتری و کارشناسی‌ارشد به صورت مستمر در حال توسعه محصولات و افزایش کیفیت آن‌ها بوده و هدف رقابت با رقبای اروپایی در سطح منطقه و صادرات به کشورهای همسایه را دنبال می‌نماید. هدفی که با صادرات به کشورهای ارمنستان، عراق و سوریه آغاز گردیده و به یاری خداوند متعال به تعالی خواهد رسید. این شرکت با تکیه بر توان فنی و طراحی و ساخت تجهیزاتی که برای اولین بار در ایران تولید می‌شوند، توانست در زمره شرکت های دانش بنیان قرار گیرد.

برندهایی که به ما اعتماد کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست